Ülkemize Gelen En Pahalı 3 Futbolcu

Evet bugün sizler için ülkemizde top koşturan en pahalı 3 oyuncuyu derledim.Bakalım bu futbolcular kimler...

1-Mario Jardel

1. sırada Galatasaray'ın golcüsü Mario Jardel var.Porto takımından Galatasaray'a gelen oyuncunun değeri tamı tamına 17.05 milyon euro! Gerçekten şimdiki zamanda bakıldığında çok fazla bir rakam.

Mario Jardel Galatasaray forması ile 43 maçta 34 gol tane gol atmıştır.

2-Dani Güiza

Geldik 2. isime... O isim Dani Güiza.Fenerbahçe onun için 14 milyon euro ücret ödedi.Gösterdiği performans çok etkili değildi.Aslında Fenerbahçe'den önce La Liga gibi önemli bir ligde 27 gol atarak gol kralı olmuştu.Fakat bekleneni veremeyen isimlerden biri oldu.

3-Mbaye Diagne

Ve son ismimiz Mbaye Diagne.Aslında Diagne ülkemize ilk geldiğinde Kasımpaşa onu bedelsiz aldı.Çin'in Tianjin Teda kulübünden Kasımpaşa'ya gelen Mbaye Diagne Kasımpaşa'da çok iyi performans sergiledi ve büyük kulüplerin dikkatini çekti.O kulüplerden biri de Galatasaraydı.O sıralar forvet arayışında olan Galatasaray Mbaye Diagne'ye 13 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek oyuncuyu kadrosuna kattı.Galatasaray'da gol kralı olup,ligimizde gelmiş geçmiş en çok gol atan oyuncu olan Diagne yine de Galatasaray'da sadece bir sezon kalabildi ve ikinci sezonunun başlarında Belçika'nın Club Brugge ekibine kiralandı.


Baktığımızda bu fiyatlar gerçekten çok ama çok yüksek.Bu değerleri bir oyuncuya vermek herhangi bir Türk kulübü için gerçekten çok zor görünüyor.Artık kulüplerimizin maliyeti yüksek oyunculardan kaçınıp geleceğe yatırım yapmaları gerekiyor.


Evde Kalın Sağlıklı Kalın! Hayırlı Ramazanlar Dilerim :)
Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.